Достапни линкови

НАТО и ЕУ во вторник за Балканот


Кетрин Ештон
Министрите за надворешни работи на членките на НАТО и шефицата на дипломатијата на Европската унија Кетрин Ештон во вторник во Брисел ќе ја разгледат ситуацијата на Косово, како и настојувањата на земјите на Западен Балкан за влез во НАТО и Унијата. На состанокот е најавено учеството и на американскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG