Достапни линкови

Молотов коктел кон американската амбасада во Скопје


Илустрација
Синоќа, нешто пред полноќ, пијан скопјанец фрлил молотов коктел кон главниот влез на американската амбасада во Скопје, но не е причинета некоја поголема материјална штета. Полицијата го уапсила сторителот, кој со автомобил се обидел да избега од местото на настанот, но направил сообраќајка. Сеуште се утврдуваат неговите мотиви за ова кривично дело.
XS
SM
MD
LG