Достапни линкови

Нови демонстрации во Египет против претседателот


Денеска во Каиро и во уште неколку градови во Египет повторно има демонстрации против претседателот Мухамед Морси, кој со декрет си ги прошири овластувањата. Најголем е собирот во центарот на Каиро, на плоштадот Тахрир, каде што демонстрантите извикуваат слогани против претседателот Морси.
XS
SM
MD
LG