Достапни линкови

Ештон во Казахстан


Ештон - Назарбаев, Астана 30.11.2012
Шефицата за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон, во Астана разговараше со претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев, за, како што изјави, меѓусебната економска и трговска соработка. Ештон, претходно ги посети и Таџикистан, Узбекистан и Киргистан.
XS
SM
MD
LG