Достапни линкови

Грчката јавна администрација пример за корупција


Грчката јавна администрација и бирократија се пример за корупција и вишок вработени, соопшти грчкиот огранок на „Транспаренси Интернешнал“.
Според оваа организација, мерките што ги преземаат грчките влади се или контрадикторни или само го начнуваат проблемот. Корупцијата ги чини даночните обврзници околу 14 милијарди евра годишно, се прецизира во извештајот на Транспаренси.
XS
SM
MD
LG