Достапни линкови

Сенатот гласаше за брзо повлекување од Авганистан


Сенатот на САД гласаше за забрзано повлекување на американските сили од Авганистан. Со 62 наспроти 33 гласови сенатот го усвои амандманот на законот за одбранбена политика кој повикува на забрзано повлекување. Аналитичарите истакнуваат дека со ова се испраќа јасна порака до претседателот Обама и до војската во врска со повлекувањето на 66 000 трупи.
XS
SM
MD
LG