Достапни линкови

Обама вечераше со Ромни


Американскиот претседател Барак Обама организираше во Белата Куќа вечера со својот противкандидат Мит Ромни. Ромни престојуваше околу еден час во приватната трпезарија на Обама каде што двајцата разговараа за американското лидерство во светот и за важноста од задржувањето на таа лидерска позиција и во иднина. Ромни му го честиташе на Обама реизборот и двајцата се договорија дека ќе останат во контакт.
XS
SM
MD
LG