Достапни линкови

Буш Сениор хоспитализиран


Поранешниот американски претседател Џорџ Буш е хоспитализиран во Хјустон, Тексас, јавуваат новинските агенции. Портаролот на болницата Стафани Асин ја потврди информацијата. За сега нема детали повеќе детали за здравстевена состојба на Буш. Американската телевизија Ен – Би – Си јавува дека 88 годишниот Буш боледува од бронхитис.
Тој е 41 американски претседател која на фунцијата дошол во 1989 година па се до 1993 година. Претходно беше заменк претседател на Роналд Реган во период од 1981 до 1889 година.
XS
SM
MD
LG