Достапни линкови

Тачи ја поздрави одлуката на Хаг


Косовскиот премиер Хашим Тачи ја поздрави ослободителната пресуда на Рамуш Харадинај и ги повика граѓаните да прослават достоинствено и гордо, се наведува во соопштение на неговиот кабинет. Во продолжение на соопштението е наведено дека со одлуката на судот се потврдува дека ОВК водела правична борба за слобода и дека не вршела злосторства.
XS
SM
MD
LG