Достапни линкови

Најмалку 40 луѓе загинале во Ирак


Најмалку 40 луѓе загинале при последните бомбашки напади во Ирак. Локалните власти соопштија дека дел од бомбите биле поставени на автопат во северниот дел на земјата при што се ранети најмалку 90 луѓе. Цели на напаѓачите биле шиитските муслимани кои месецов го слават верски празник.
XS
SM
MD
LG