Достапни линкови

Ирак - 28 загинати од бомби во Хила


Хила - Ирак
При експлозија на две поставени бомби на пат во Хила во јужен Ирак загинале најмалку 28 луѓе. Десетици други биле повредени.
Овој град е претежно населен од шиитски муслимани кои овој месец го слават празникот Ашура.
XS
SM
MD
LG