Достапни линкови

САД - Џекпот од 580 милиони долари


The largest lottery jackpot in U.S. history -- $640 million
Две лото ливчиња продадени во Аризона и Мисури ја имаат добитната комбинација од 6 бројки на лотаријата на САД.
Сопствените на овие ливчиња ќе поделат по околу 580 милиони долари што во САД е најголема добивка во оваа игра на среќа.
Најголемиот џекпот во историјата на САД останува сумата од 656 милиона долари која во март ја поделија тројца добитници.
XS
SM
MD
LG