Достапни линкови

Њујорк - уапсен осимничен за воено злосторство во БиХ


Во Њујорк е уапсен Сулејман Мујагиќ по барањето за екстрадиција од властите на БиХ. Американските власти соопштија дека Мујагиќ е осомничен за убиство на еден војник и за тортура на друг заробен војник за време на војната во Босна и Херцеговина во 90 тите години.
XS
SM
MD
LG