Достапни линкови

Нуклеарните инспектори на ОН на разговор за Иран


Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија Јукија Амано
Нуклеарните инспектори на ОН ќе се сретнат во Виена да разговараат за нуклеарната програма на Иран. Средбата доаѓа по недоамнешниот извештај на Меѓународната агенција за атомска енергија според кој Иран би можел наскоро да стартува повеќе центрифуги во подземниот објект Фордов.
Вчера иранските владини лица соопштија дека земјата ќе продолжи со поголем интензитен да збогатува ураниум.
XS
SM
MD
LG