Достапни линкови

Над 50 жртви при бомбашките напади во Дамаск


Бомбашки напади во Дамаск
Сириски активисти и државните медиуми соопштија дека најмалку 50 лица загинале, а десетици биле повредени во последните два напади на автомобил бомби во периферијата на Дамаск. Државната агенција Сана јави дека одговорни за нападот биле „терористите“, кои се случиле во источниот реон Јармана.
Во изминатите неколку дена се водат жестоки борби во околината на Дамаск.
XS
SM
MD
LG