Достапни линкови

Туркменистанскиот претседател во посета на Ерменија


Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов
Туркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов денеска ќе ја започне дводневната посета на Ерменија. Тој ќе се сретне со неговиот ерменски колега Серж Саркисјан, како и други владини лица.
Според агентата на средбите ќе стане збор за трговските врски и енергијата, а притоа ќе бидат потпишани и неколку договори.
XS
SM
MD
LG