Достапни линкови

Казахстанска полиција конфискува копии од забранет весник


Полицијата во казахстанскиот најголем град Алмати ги конфискуваше сите копии на забранетиот опозициски неделник. Неделникот беше објавен денеска под ново име и формат откако судот во понеделникот донесе одлука со која се забранува негово печатење поради барање на обвинителите да биде забрането оквалификувајќи го како „екстремитичко“.
XS
SM
MD
LG