Достапни линкови

Ештон се сретна со Каримов во Ташкент


Еврокомесарот за надворешни работи Кетрин Ештон денеска се сретна со узбекистанскиот претседател Ислам Каримов и министерот за надворешни работи Абдулазии Камилов во Ташкент. Таа се сретна и со активисти за заштита на човековите права со кои разговараше за ситуацијата во Узбекистан. Ова е втората станица до нејзината турнеја низ Централна Азија.
XS
SM
MD
LG