Достапни линкови

Експлозии во Дамаск, 34 жртви


Најмалку 34 лица загинале при денешните две експлозии на автомобил бомби во источен Дамаск, јавија сиријските медиуми и активисти. Од експлозиите била причинета и голема материјална штета. Според сиријските власти, експлозиите ги предизвикале терористи. Во меѓувреме, во предградија на Дамаск имало престрелки меѓу владините сили и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG