Достапни линкови

Дали Штрос Кан бил учесник во синџир на проституција?


Францускиот суд денеска ја одложи одлуката за тоа дали ќе покрене процес против поранешниот шеф на Меѓународниот Монетарен Фонд Доминиш Штрос Кан, кој е осомничен за учество во синџир на проституција, поврзан со луксузниот хотел Карлтон во Лил. Кан ги демантира обвинувањата. Во мај 2011-та, обвинтелите во Њујорк ги отфрлија обвинувањата за сексуален напад на Кан врз една собарка во хотелот каде што беше сместен, но пред тоа тој беше принуден да си поднесе оставка од ММФ.
XS
SM
MD
LG