Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со слаба магла по котлините. Попладне во западните, а во вечерните часови и во останатите делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а попладне на места и засилен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 17 степени. Во Скопје слично време, со температура до 11 степени.
XS
SM
MD
LG