Достапни линкови

Тимошенко го прослави 52 роденден во болница


Најмалку 200 поддржувачи на украинската затворена поранешна премиерка Јулија Тимошенко денеска се собраа во источниот град Каркив во чест на нејзиниот 52 роденден. Тие се собраа пред клинката каде што е сместена Тимошенко на лекување. Симпатизерите носеле транспаренти на кои биле испишани роденденски честитки. Полицијата интервенирала откако на собирот се појавиле анти-Тимошенко активисти, при што еден човек е приведен.
XS
SM
MD
LG