Достапни линкови

Медведев во посета на Франција


Рускиот премиер Дмитри Медведев го продолжува престојот во Франција, каде што присуствува на годишниот меѓувладин француско- руски состанок.
Во рамките на посетата, тој денеска во Париз ќе се сретне со францускиот претседател Франсоа Оланд и со премиерот Жан Марк Еро, со кои ќе разговара меѓу другото и за ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG