Достапни линкови

Времето сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла.

Температурата ќе се движи од девет до 16 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG