Достапни линкови

Пожар во работилница за хендикепирани во Германија


Најмалку 14 луѓе загинаа а 6 се повредни при пожар кој избувна во работилница за хендикепирани луѓе во град кој се наоѓа во југозападниот дел на Германија. Пожарникарите соопштија дека пожарот настанал при експлозија во подрумот и брзо се раширил низ зградата. Центарот кој е спонзориран од католичката организација Каритас брои околку 120 вработени со психички и физички хендикеп.
XS
SM
MD
LG