Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала до умерена облачност


Илустрација: Скопје.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Претпладне по котлините и речните долини ќе има појава на слаба магла. Утринската температура се движи од три до девет, а дневната ќе биде од 10 до 17 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG