Достапни линкови

Сириските бунтовници ја освоиле воената база близу Дамаск


Сириските бунтовници соопштија дека воспоставиле контрола врз хеликоптерска база на 15 километри источно од Дамаск по долговечерна битка. На видеото што е објавено на интернет страната Јутјуб се гледа како дел од бунтовниците со пушки ја обиколуваат базата. Автентичноста на видеото се уште не е потврдена. Сириската организација за заштита на човекови права со седиште во Лондон соопшти дека
При борбите во базата загинале 5 бунтовници.
XS
SM
MD
LG