Достапни линкови

Бомбашки напади во Пакистан


При неколку оддвоени бомбашки напади во зиминативе 48 часа , загинаа најмалку 7 луѓе а над 17 се ранети во северозападниот дел на Пакистан. Цел на нападите се шиитеските муслимани. Бомбите биле поставувани на разни настани и места каде што се собирале Шиитите. Пакистанските власти во телот на вчерашниот ден ги суспендирале сервисите за мобилни телефони со цел превенција, затоа што како детонатор често се користат телефоните.
XS
SM
MD
LG