Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со мала облачност


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Претпладне по котлините ќе има и појава на слаба магла.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 12
до 17 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до четири и дневна до 15
степени.
XS
SM
MD
LG