Достапни линкови

Скок на глобалните акции и рекорди на еврото


Глобалните акции и еврото доживеа пораст по знаците на прогрес во разговорите за пакетот - помош на Грција и показателите дека бизнисот се подобрува во најголемата европска економија – Германија.
Пораст забележаа и трите најголеми берзи во САД за околу 1 процент.
Денеска започна шопинг сезоната и инвеститорите се надеваат на масовна потрошувачка на консументите.
Исто така, и еврото скокна на над 1,29 во однос на доларот и постигна и седум месечен рекорд во однос на јенот.
XS
SM
MD
LG