Достапни линкови

Скршени прозорци и скинати знамиња на црквата во Сарај


архива
Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи соопшти дека во раните утрински часови канделабрите и прозорците на црквата „Св.Злата Мегленска“ во Сарај се скршени, а двете знамиња, државното и црковното се искинати. Информацијата за направената штета во црквата, Комисијата ја добила од кабинетот на поглаварот на Македонската православна црква.
XS
SM
MD
LG