Достапни линкови

Одмаздничка акција на талибанците во Вардак


Вардак - архива
Најмалку три лица загинале, а околу 40 тина се ранети во самоубиствен напад со автомобил бомба во авганистанската провинција Вардак.
Одговорноста за нападот во Маидан Шар, во близина на тренинг центар на авганистанската полиција и војска, ја презедоа талибанците, кои соопштија дека станува збор за одмазда за егзекуцијата на 4 талибански затвореници во Кабул.
XS
SM
MD
LG