Достапни линкови

Премиерот Груевски во посета на Албанија


Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе престојува во посета на Албанија, каде што ќе се сретне со својот колега Сали Бериша.
За време на посетата ќе биде потпишан договор за отворање заеднички граничен премин Џепчиште – Требиште.
Македонија и Албанија ќе потпишат и договор за признавање на возачките дозволи во случај на престој на граѓаните од една во друга држава.
XS
SM
MD
LG