Достапни линкови

Времето променливо, попладне дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. По одделни котлини ќе има појава на магла, особено претпладне. Попладне и во вечерните часови ќе има локален дожд.
Температурата ќе се движи од седум до 15, во Скопје до 12 степени.
XS
SM
MD
LG