Достапни линкови

Убиен дизајнер на оружје во Русија


Руска фабрика за оружје
Дизајнер на оружје во руска фабрика Вјачеслав Трукачев е пронајден мртов во Москва. Властите соопштија дека убиството е снимено на безбедносните камери и дека напаѓачот не носел маска. Руската одбранбена индустрија е втора по големина на извоз во светот и е под лупа поради корупцискиот скандал од 100 милиони долари во кој е инволвиран поранешниот министер за одбрана Анатолу Сердјуков. Тој минатиот месец беше разрешен од должноста.
XS
SM
MD
LG