Достапни линкови

Санино: Се зголемуваат шансите за решение на спорот за името


Нашата препорака за почнување на пристапните преговори веруваме дека ќе ги зголеми шансите за решавање на спорот со името и сме убедени дека вашата европска перспектива е реална, истакна генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската унија Стефано Санино во обраќањето на Регионалната конференција „Одржливост на реформите-кон целите на ЕУ 2020“, што се одржува денеска во Скопје. Санино изрази надеж дека и најновата средба во Њујорк на посредникот Нимиц со преговарачите на двете земји, ќе донесе позитивни ефекти.
XS
SM
MD
LG