Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан, најмалку 20 загинати


Над 20 луѓе загинале, а околу 60 биле повредени во самоубиствен напад во местото Равалпинди, во близина на главниот град на Пакистан, Исламабад. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците. Инаку, во Пакистан започнува самит на 8 исламски земји на кој ќе се расправа за унапредување на трговската размена и инвестициите во тие земји.
XS
SM
MD
LG