Достапни линкови

Осми ден протести во Јордан


Осми ден се протестира во Јордан порани незадоволство од владината одлука за кратење на субвенциите за гориво. Демонстрантите се собираат во неколку населени места вклучувајки го и главниот град Аман. Во првите денови од протестите беа упасени околу 200 лица, 70 беа повредени а едно лице загина.
XS
SM
MD
LG