Достапни линкови

Николиќ: Ако има нови услови значи дека ЕУ не ја сака Србија


Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска изјави дека Србија ќе ги исполни сите услови кои ги поставува ЕУ и за другите земји членки, но доколку поставии нови услови тоа значи дека Европа не ја сака Србија.
Тој додаде дека земјата ја очекуваат големи искушенија и предизвици и затоа е потребно обединување.
XS
SM
MD
LG