Достапни линкови

Бомбашки напад во Кабул


Двајца бомбаши самоубици денеска извршиле напад во близина на американската база во авганистанскиот главен град Кабул. Полицијата соопшти дека притоа загинале и двајца стражари, додека двајца други биле ранети. Одговорноста за нападот кој бил изведен во градскиот дел каде што се сместени голем број меѓународни организации и дипломати ја презeдоа талибанците.
XS
SM
MD
LG