Достапни линкови

Јувентус го „растури“ европскиот шампион Челзи


Мали се шансите Челзи да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите
Фудбалерите на Јувентус синоќа во Торино го совладаа Челзи со 3:0, во рамките на Лигата на шампионите. Со тоа, бранителот на титулата има многу мали шанси во последното коло од натпреварите во групната фаза да обезбеди пласман во осминафиналето. Во другите средби синоќа се постигнати следните резултати:

Нордсјеланд- Шахтјор 2:5
Спартак Москва- Барселона 0:3
БАТЕ Борисов- Лил 0:2
Валенсија- Баерн 1:1
Бенфика- Селтик 2:1
Галатасарај- Манчестер Јунајтед 1:0
Клуж- Брага 3:1

Мечевите од другите 4 групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG