Достапни линкови

Егзекутирани 8 затвореници во Авганистан


Во Авганситан денеска се екзекутирани осум затвореници кои беа осудени на смрт поради обвиненија за убиства и силување. Властите соопштија дека затворениците биле екзекутирани откако спроведувањето на судската одлука го одобрил претседателот Хамид Карзаи. Според новинските агенции Карзаи потпишал одобрение за спроведување на смртна казна за 16 осуденици.
XS
SM
MD
LG