Достапни линкови

Волерс со позитивна оценка за преговорите во Њујорк


Американскиот амбасадор во Скопје Пол Волерс позитивно го оцени продолжувањето на разговорите меѓу Македонија и Грција за решавање на прашањето за името.Тој изјави дека ова е прв состанок за овие неколку месеци, и не очекува неколкугодинешниот спор да се реши денеска или утре. Волерс додаде дека е добро што дијалогот тече континуирано и ја има американската поддршка.
XS
SM
MD
LG