Достапни линкови

Британија ја призна сириската обединета опозиција


Велика Британија денеска официјално ја призна сириската опозициска коалиција како легитимен претставник на сирискиот народ.Ова денеска го изјвави шефот на британската дипломатија Вилијам Хејг пред Парламентот. Коалицијата е формирана во Катар во обид да го обезбедат странска помош за симнување од власта на сирискиот претседател Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG