Достапни линкови

Давитоглу - Турција ќе добие ракети „Патриот“


Земјите членки на НАТО се согласни на Турција да и испорачаат ракети „Патриот“, што ќе бидат разместени по должината границата со Сирија, а разговорите за ова прашање се во завршна фаза, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу.
Давутоглу прес конференција најави дека во моментов се одвива интензивна допломатска активност за ова прашање.
XS
SM
MD
LG