Достапни линкови

Нимиц на средба со Василакис и Јолевски во Њујорк


Медијаторот Метју Нимиц
Медијаторот на ОН за спорот со името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц вчера во Њујорк одржа одвоени средби со претставниците на двете земји Адамантиос Василакис и Зоран Јолевски.
За денеска е закажана заедничка средба по што ќе следат и изјави. Нема најави дали Нимиц ќе излезе со нови предлози и идеи за решавање на проблемот со името.
XS
SM
MD
LG