Достапни линкови

Обама го посети Мјанмар


Американскиот претседател Барак Обама и опозицискиот лидер на Мјанмар Аунг Сан Су Чи
Американскиот претседател Барак Обама се сретна со опозицискиот лидер на Мјанмар Аунг Сан Су Чи во нејзиниот дом во Рангун, нарекувајќи ја икона на демократијата. Обама и кажал на Су Чи дека е важно нејзината земја да остане на патот на демократизација.
Су Чи помина речиси 15 години во домашен притвор, при што беше ослободена во 2010 година.
XS
SM
MD
LG