Достапни линкови

ОН бара помош за жртвите од поплавите во Пакистан


ОН побараа од донаторите да обезбедат 79 милиони долари за спас на Пакистанците кои се погодени од монсунските поплави. Според нив, има недостаток на пари во фондовите, а парите се итно потребни. На организацијата досега и било ветено дека ќе добие 52 милиони долари.
Според пакистанските власти оваа година од монсунските поплави загинале околу 480 лица.
XS
SM
MD
LG