Достапни линкови

Индија-14 лица загинаа на религиозен фестивал


Најмалку 14 лица загинаа, меѓу кои и шест деца во стампедо за време на религиозниот фестивал во индиската држава Бихтар. Полицијата соопшти дека стампедото се случило додека стотици Хинду верници се собрале на брегот на реката Ганг.
Прекинот на струјата предизвикал паника кај луѓето кои трчале по тесна патека од бамбус на реката која водела до брегот.
XS
SM
MD
LG