Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со повремени врнежи од дожд


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Температурата ќе се движи од седум до 13 степени.
Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Дневната температура ќе се искачи до 12 степени.
XS
SM
MD
LG